Kiteen Pallon suurarpajaisten voittajat selvillä

Kiteen Pallon suurarpajaisten voittajat ovat selvillä ja kaikille voittajille on ilmoitettu henkilökohtaisesti. Onnittelut kaikille voittajille ja kiitos kaikille arpoja ostaneilleja KiPan toimintaa tukeneilla. Tässä lista kaikista voittajista:

  1. Tohatsu 6 hp -perämoottori, 1 400 € – Markus Nousiainen
  2. Invertteri generaattori e-power EPS25i, 1 090 € – Aimo Hirvonen
  3. Tohatsu 3,5 hp -perämoottori, 800 € – Pentti Pöllänen
  4. Milwaukee M12-ketjusaha, 529 € – Nestori Moisio
  5. Damixa pesuallashana + bide, 473 € – Petri Raittila
  6. Muurikka -kesäkeittiö, 405 € – Pirjo Rouvinen
  7. Kelopuinen uutarhakaluste, 400 € – Paula Riikonen
  8. Lukollinen 2-ovinen hyllykaappi, 400 € – Esa Laari
  9. Mökkiviikonloppu Ruokkeen Lomakylä, 370 € – Eira Hannikainen
  10. Ryobi akkuporakone ja tarvikesarja, 349 € – Jari-Matti Korhonen
  11. Ensiapulaukku, 300 € – Taina Kuivalainen
  12. KiPa-hopeakaulakoru ja Sandberg-timanttikorut, 280 € – Juha-Matti Kupiainen
  13. Koskelon lomamökit-lahjakortti, 240 € – Anna-Katri Piiroinen
  14. Wilfa airfryer, 229 € – Tuukka Riikonen
  15. Kalustesetti (muovirottinki), 229 € – Petri Siitonen
  16. Hurri Ky -lahjakortti, 200 € – Jyri Mikkonen
  17. Konttorikone -lahjakortti, 200 € – Erkki Huttunen
  18. K-Rauta -lahjakortti, 200 € – Kari Pitko
  19. Villahuopa, 167 € – Anja Auvinen
  20. Palju viikonlopuksi, 150 € – Pasi Lampinen
  21. Aurinkolasit, 150 € – Tuomas Pirinen
  22. Autopesu -lahjakortti, 150 € – Liisa Purmonen
  23. Otsalamppu, 150 € – Saila Multanen
  24. Oras -suihkuhanasetti, 120 € – Mika Karhapää
  25. IKH -työkalusarja, 149 € – Lea Tuhkanen
  26. Fysio Eskola -lahjakortti, 100 € – Essi Martikainen
  27. Neulesetti (pipo, lapaset, villasukat), 100 € – Marjo Simonen
  28. Uskelan sormus (Kalevala-koru), 100 € – Tomi Kaksonen
  29. Mutterinkierrin, 99 € – Arttu Rossi
  30. Helmi puu -korvakorut (2 paria) , 98 € – Vili Sallinen
  31. Haglöfs Croker -reppu, 90 € – Hannu Kettunen
  32. Hylsyavainsarja, 90 € – Minna Leinonen
  33. Kirppispöytä 4 viikoksi Kammarin Kirpputorilta, 89 € – Samu-Kalle Varonen
  34. Gederroth -ensiapulaukku (L-koko), 86 € – Pentti Lipsanen
  35. Herttalehti -korvakorut (Kalevala-koru), 71 € – Ari Kekäle
  36. Kasvohoitolahjakortti (Tmi Nina Tossavainen), 70 € – Mikko Rouvinen
  37. Aurinkolasit, 69 € – Miika Peräaho
  38. Lasten potkupyörä, 65 € – Mika Nousiainen
  39. Seinäkello, 59 € – Suvi Immonen
  40. Tuotepaketti (Kauneushoitola Helen), 50 € – Tiina Olkkonen
  41. Tackla Pro -lahjakortti, 50 € – Jarkko Leskinen
  42. Tackla Pro -lahjakortti, 50 € – Eveliina Sihvonen
  43. Tackla Pro -lahjakortti, 50 € – Toni Sorsa
  44. UK-Koskimies -lahjakortti, 50 € – Marja Pakarinen
  45. UK-Koskimies -lahjakortti, 50 € – Aleksi Arovainio
  46. Ottelulippuja Liiga SaiPa, 50 € – Jukka Lintunen
  47. Ottelulippuja Liiga SaiPa, 50 € – Leena Laakkala
  48. Tuotepaketti (Öljypuu Oy), 50 € – Leo Parikka
  49. Tuotepaketti (Öljypuu Oy), 50 € – Vesa Tiittanen
  50. Tuotepaketti (Parturi-Kampaamo Susanna), 50 € – Vili Sallinen
  51. Sisustus Laukkanen -lahjakortti, 50 € – Otto Kauppinen
  52. Kannettava ilmapumppu, 50 € – Mairi Ilvonen
  53. Ekokampaamo Suveen -lahjakortti, 50 € – Juuso Fagerlund
  54. Peräkärryvuokraus -lahjakortti (Tmi Ekorentti), 50 € – Pirjo Voutilainen
  55. Tatuointi La Familia Tattoo -lahjakortti, 50 € – Anne-Mari Alhainen
  56. Tatuointi La Familia Tattoo -lahjakortti, 50 € – Timo Pekkinen
  57. Koivikon kauppa -lahjakortti, 50 € – Sari Salin
  58. Kaisan Kemikalio -lahjakortti, 50 € – Anna Karvonen
  59. Kaisan Kemikalio -lahjakortti, 50 € – Essi Martikainen
  60. PKO -lahjakortti, 50 € – Aino Alhainen
  61. Rannekoru, 50 € – Janne Koskimies
  62. Korvakorut, 50 € – Annika Martikainen
  63. Hopeariipus, 50 € – Osmo Junnonen
  64. Sisutuskahvila Wilhelmiina -lahjakortti, 50 € – Paula Kosonen
  65. Kiteen Varaosa Ky -lahjakortti, 50 € – Marja Ikonen
  66. Kiteenhovi -lahjakortti, 50 € – Kari Multanen
  67. Kiteenhovi -lahjakortti, 50 € – Oskari Kaasinen
  68. Kiteenhovi -lahjakortti, 50 € – Juha Leivo

Lue lisää

Kausikortit myynnissä kaudelle 2027

Kausikortit Kiteen Pallon kotiotteluihin kaudelle 2027 ovat myynnissä....

Lue lisää »

Hannes Pekkinen palaa KiPaan

Hannes Pekkinen, 27, tekee paluun Kiteen Pallon paitaan...

Lue lisää »

Elmeri Purmonen tekee paluun Kiteen Palloon

Elmeri Purmonen, 24, siirtyy Sotkamon Jymystä takaisin Kiteen...

Lue lisää »

Konsta Kettunen siirtyy Kiteen Palloon

Konsta Kettunen, 27, siirtyy Kiteen Palloon kaksivuotisella sopimuksella....

Lue lisää »

Kiteen Pallon Superpesis-toiminnot siirtyvät osakeyhtiön alle 1.11.2026 alkaen

Kiteen Pallon Miesten Superpesis-toiminnat siirtyvät uuden osakeyhtiön alle...

Lue lisää »

Kiteen Pallon valmennus- ja taustaryhmät valmiina kauteen 2027

Kiteen Pallo on solminut sopimuksia valmentajien ja muiden...

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611