Kausikortit myynnissä kaudelle 2027

Kausikortit Kiteen Pallon kotiotteluihin kaudelle 2027 ovat myynnissä. Kausikorttien perusperiaatteet säilyvät samoina kuin edellisvuosina, hankittavissa on normaali kausikortti, eläkeläisten ja opiskelijoiden kausikortti sekä VIP-kausikortti. Kaikkien kausikorttien yhteyteen tai myös ilman kausikorttia on edelleen mahdollista hankkia oma nimetty istumapaikka Kiteen Rantakentältä.

Tavallinen kausikortti sisältää ilmaisen sisäänpääsyn Rantakentällä pelattaviin harjoitusotteluihin ja runkosarjan kotiotteluihin, mutta pudotuspeleissä tavalliset kausikortit eivät ole enää käytössä. Sen sijaan VIP-kausikorttiin sisältyvät kaikki kotiottelut aina viimeiseen pudotuspeliotteluun saakka sekä tietenkin VIP-palvelut VIP-tila Susiklubilla. Harjoitusotteluissa VIP-palvelut eivät kuitenkaan ole vielä käytössä. Talvisuperin ottelut eivät sisälly mihinkään kausikortteihin, koska Talvisuperin järjestelyistä vastaa yksin Superpesis.

Ensi kauden pääsylippuvalikoimassa ei tule olemaan eläkeläisten ja opiskelijoiden pääsylippua, joten tämän edun voi hyödyntää ainoastaan hankkimalla kausikortin. Nuorisolla (12-17-vuotiaat) tulee olemaan myös ensi kaudella oma pääsylippunsa ja alle 12-vuotiaat pääsevät myös kaudella 2027 ilmaiseksi Kiteen Pallon kotiotteluihin.

Pääsylippuhinnoittelu kaudelle 2027 ilmoitetaan myöhemmin talven aikana, mutta kausikortilla hinta yhtä ottelua kohden tulee joka tapauksessa selvästi edullisimmaksi vaihtoehdoksi. Runkosarjassa pelataan ensi kaudella 16 kotiottelua.

KAUSIKORTTIEN HINNAT 2027:

  • Normaali 249 €
  • Eläkeläinen/opiskelija 229 €
  • VIP 1 099 €
  • Nimetty istumapaikka 100 €

  • Kaikki hinnat sisältävät alv:n 13,5 %

Kausikortin hankit helpoiten KiPakaupasta tai KiPan toimistolta Kiteen Rantakentältä.

Kausikortti on edullisin tapa seurata Lassi Vasaraisen ja muiden kipalaisten otteita myös tulevana kesänä.

Lue lisää

Hannes Pekkinen palaa KiPaan

Hannes Pekkinen, 27, tekee paluun Kiteen Pallon paitaan...

Lue lisää »

Elmeri Purmonen tekee paluun Kiteen Palloon

Elmeri Purmonen, 24, siirtyy Sotkamon Jymystä takaisin Kiteen...

Lue lisää »

Konsta Kettunen siirtyy Kiteen Palloon

Konsta Kettunen, 27, siirtyy Kiteen Palloon kaksivuotisella sopimuksella....

Lue lisää »

Kiteen Pallon Superpesis-toiminnot siirtyvät osakeyhtiön alle 1.11.2026 alkaen

Kiteen Pallon Miesten Superpesis-toiminnat siirtyvät uuden osakeyhtiön alle...

Lue lisää »

Kiteen Pallon valmennus- ja taustaryhmät valmiina kauteen 2027

Kiteen Pallo on solminut sopimuksia valmentajien ja muiden...

Lue lisää »

Harmittavan lähellä, mutta niin pirullisen kaukana, tiivisti Eko. Elias Pitkänen pyöritti KiPan nurin sekä sisällä että ulkona. KPL-KiPa 2-1s (2-1, 0-1, 3-0s)

KPL:n otettua kolmannen voittonsa tässä puolivälieräsarjassa 1724 katsojan...

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611