Liput

Pääsyliput ja kausikortit

PÄÄSYLIPUT 2027

  • Nuoret (12-17-vuotiaat)

    Pääsylippujen hinnat julkaistaan myöhemmin. Alle 12-vuotiaat ilmaiseksi.

  • Normaali

    Pääsylippujen hinnat julkaistaan myöhemmin.

  • VIP

    Pääsylippujen hinnat julkaistaan myöhemmin.

VIP-lippu sisältää:
– Sisäänpääsy
– Lämmin ruoka ennen peliä VIP-tila Susiklubilla
– Virvoitusjuomat ja miedot alkoholijuomat VIP-tila Susiklubilla
– Paikka VIP-katsomossa
– Kahvi ja kahvileipä tauolla VIP-tila Susiklubilla
– VIP-tila Susiklubi aukeaa tunti ennen ottelun alkua

Ryhmien lippu- ja VIP-lippupakettien tiedustelut Pasi Varoselta:
050 054 3731 tai pasi.varonen@kipa90.com.

Kausikortit 2027

  • Eläkeläiset / opiskelijat 229 €

    Oikeuttaa sisäänpääsyyn kaikkiin kotiotteluihin runkosarjan loppuun saakka. Oikeus alennukseen todistettava pyydettäessä sisääntuloportilla. Ei sisällä Talvisuperin otteluita.

  • Normaali 249 €

    Oikeuttaa sisäänpääsyyn kaikkiin kotiotteluihin runkosarjan loppuun saakka. Ei sisällä Talvisuperin otteluita.

  • VIP 1 099 €

    Oikeuttaa sisäänpääsyyn ja VIP-palveluihin kaikissa kauden kotiotteluissa (VIP-palvelut eivät ole käytössä harjoitusotteluissa). Ei sisällä Talvisuperin otteluita.

  • Nimetty istumapaikka 100 €

    Nimetty istumapaikka Rantakentällä koko kaudelle, koskee kaikkien sarjojen otteluita. Nimetyn istumapaikan voit hankkia myös ilman kausikorttia.

Ryhmien lippu- ja VIP-lippupakettien tiedustelut Pasi Varoselta:
050 054 3731 tai pasi.varonen@kipa90.com.

Kaikki yllä mainitut hinnat sisältävät arvonlisäveron 13,5 %.

Liput ennakkoon

Liput ennakkoon KiPan toimistolta tai Ticketmasterista.

Kausikortit KiPan toimistolta tai KiPakaupasta.

Osoite

Tohmajärventie 10
82500 Kitee

Huomioithan, että Ticketmaster lisää pääsylippujen hintoihin omat kulunsa.

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611