Otteluohjelma Superpesis

PäivämääräTapahtumaAika/tuloksetPaikka
Halli-SM: Joensuun Maila vs. Kiteen Pallo 2-0 (3-0, 1-0)
Joensuu Areena
Halli-SM: Kiteen Pallo vs. Kouvolan Pallonlyöjät 1-2k (1-3, 3-2, k3-4)
Ukonniemi-areena
Halli-SM: Imatran Pallo-Veikot vs. Kiteen Pallo 0-2 (1-5, 2-5)
Ukonniemi-areena
Harjoitusottelu: Kiteen Pallo vs. Joensuun Maila 1-2k (3-5, 2-1, 0-0s, 2-4k)
Rantakenttä
Harjoitusottelu: Kouvolan Pallonlyöjät vs. Kiteen Pallo 2-0 (5-1, 3-2)
KSS Energia Areena
Kempeleen Kiri vs. Kiteen Pallo 1-2s (2-0, 1-4, 0-2s)
Säävälät Oy Areena
Kiteen Pallo vs. Hyvinkään Tahko 2-0 (3-0, 4-2)
Rantakenttä
Kouvolan Pallonlyöjät vs. Kiteen Pallo 2-0 (7-4, 3-2)
KSS Energia Areena
Kiteen Pallo vs. Sotkamon Jymy 0-2 (3-4, 0-2)
Rantakenttä
Hyvinkään Tahko vs. Kiteen Pallo 2-0 (4-2, 2-1)
Pihkalan pesäpallostadion
Kiteen Pallo vs. Kouvolan Pallonlyöjät 2-0 (1-0, 6-0)
Rantakenttä
Seinäjoen JymyJussit vs. Kiteen Pallo 2-1s (2-0, 0-1, 2-0s)
Kotijoukkue Areena
Kiteen Pallo vs. Kempeleen Kiri 0-2 (0-1, 5-6)
Rantakenttä
Koskenkorvan Urheilijat vs. Kiteen Pallo 2–1k (6–3, 0–1, 0–0s, 4–2k)
Sähkökoje Areena
Kankaanpään Maila vs. Kiteen Pallo 1-0 (2-2, 5-1)
Kankaanpää Areena
Kiteen Pallo vs. Seinäjoen JymyJussit 2-1s (6-1, 1-4, 1-0s)
Rantakenttä
Kiteen Pallo vs. Imatran Pallo-Veikot 2-0 (4-0, 1-0)
Rantakenttä
Imatran Pallo-Veikot vs. Kiteen Pallo 0-2 (0-1, 3-5)
Ukonniemen pesäpallostadion
Kiteen Pallo vs. Koskenkorvan Urheilijat 2-0 (5-4, 10-8)
Rantakenttä
Kiteen Pallo vs. Pattijoen Urheilijat, Raahe 2-0 (3-2, 5-1)
Rantakenttä
Sotkamon Jymy vs. Kiteen Pallo
Hiukan pesäpallostadion
Kiteen Pallo vs. Joensuun Maila
Rantakenttä
Kiteen Pallo vs. Kankaanpään Maila
Rantakenttä
Manse PP vs. Kiteen Pallo
Kaupin pesäpallostadion
Hyvinkään Tahko vs. Kiteen Pallo
Pihkalan pesäpallostadion
Kiteen Pallo vs. Vimpelin Veto
Rantakenttä
Joensuun Maila vs. Kiteen Pallo
Kerubi Stadion
Kiteen Pallo vs. Kempeleen Kiri
Rantakenttä
Sotkamon Jymy vs. Kiteen Pallo
Hiukan pesäpallostadion
Kiteen Pallo vs. Joensuun Maila
Rantakenttä
Imatran Pallo-Veikot vs. Kiteen Pallo
Ukonniemen pesäpallostadion
Vimpelin Veto vs. Kiteen Pallo
Saarikenttä
Kiteen Pallo vs. Manse PP
Rantakenttä
Kiteen Pallo vs. Kouvolan Pallonlyöjät
Rantakenttä
Pattijoen Urheilijat, Raahe vs. Kiteen Pallo
MiiluAreena

KIPAN KAIKKI KOTIOTTELUT 2022

KESÄKUU

Ke 1.6. klo 18, E-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

Su 5.6. klo 18, Naisten Maakuntasarja: Kiteen Pallo – Siilinjärven Pesis

La 11.6. klo 15, Miesten Maakuntasarja: Kiteen Pallo III – Juva Pesis (pelataan Juurikassa)

La 11.6. klo 17, Miesten suomensarja: Kiteen Pallo II – Lahden Mailaveikot

Su 12.6., G-pojat: Turnaus (pelataan Hutsissa)

Su 12.6., F-tytöt: Turnaus (pelataan Hutsissa)

Ma 20.6. klo 18, Poikien Superpesis: Kiteen Pallo – Haapajärven Pesä-Kiilat

Ti 21.6. klo 14, E-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

Ti 21.6. klo 18, Miesten Maakuntasarja: Kiteen Pallo III – Punkaharjun Urheilijat

Ke 22.6., D-tytöt: Turnaus

Ma 27.6. klo 18, C-Pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

Ti 28.6. klo 18, Poikien Superpesis: Kiteen Pallo – Alajärven Ankkurit

To 30.6., E-pojat: Turnaus

To 30.6. klo 18, Miesten suomensarja: Kiteen Pallo II – Siilinjärven Pesis

HEINÄKUU

Pe 1.7. klo 18, D-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

La 2.7. klo 15, Naisten Maakuntasarja: Kiteen Pallo – Puurtilan Kisa-Pojat

Ma 4.7. klo 18, Poikien Superpesis: Kiteen Pallo – Seinäjoen Maila-Jussit

Ti 5.7., C-pojat: Turnaus

Ke 6.7. klo 18, Poikien Superpesis: Kiteen Pallo – Oulun Lippo

Pe 8.7. klo 18, Miesten suomensarja: Kiteen Pallo II – Imatran Pallo-Veikot II

La 9.7., D-tytöt: Turnaus

To 14.7. klo 18, Naisten Maakuntasarja: Kiteen Pallo – Viinijärven Urheilijat II

Pe 15.7. klo 18, E-tytöt: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

La 16.7., F-pojat: Turnaus (pelataan Hutsissa)

To 19.7. klo 18, C-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

Su 24.7. klo 17, Miesten suomensarja: Kiteen Pallo II – Jyväskylän Kiri 2020

Ke 27.7. klo 18, E-pojat: Kiteen Pallo – Imatran Pallo-Veikot

La 30.7. klo 12, Miesten Maakuntasarja: Kiteen Pallo III – Kesälahden Urheilijat (pelataan Juurikassa)

La 30.7. klo 17, Naisten Maakuntasarja: Kiteen Pallo – Ilomentsin Urheilijat (pelataan Juurikassa)

La 30.7. klo 17, Miesten suomensarja: Kiteen Pallo II – Viinijärven Urheilijat

ELOKUU

Ma 1.8., E-pojat: Turnaus

Ke 3.8. klo 18, D-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

To 4.8., D-pojat: Turnaus

Pe 5.8., F-tytöt: Turnaus (pelataan Hutsissa)

La 6.8., D-tytöt: Turnaus

La 6.8., E-pojat: Turnaus

Su 7.8., E-tytöt: Turnaus (pelataan Hutsissa)

Su 7.8., C-pojat: Turnaus

Ke 10.8. klo 18, Miesten Maakuntasarja: Kiteen Pallo III – Joensuun Maila II

La 13.8. klo 17, Miesten suomensarja: Kiteen Pallo II – Haminan Palloilijat II

Ma 15.8. klo 18, E-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

Ke 17.8. klo 18, D-pojat: Kiteen Pallo – Joensuun Maila

La 20.8. klo 18, Naisten Maakuntasarja: Kiteen Pallo – Puijon Pesis II

La 20.8., D-pojat: Turnaus

Su 21.8. klo 18, C-pojat: Kiteen Pallo – Imatran Pallo-Veikot