Miesten Superpesiksen pudotuspelit käynnistyvät tällä viikolla. Kiteen Pallo kohtaa puolivälierissä Kouvolan Pallonlyöjät ja välieriin etenee kolmella voitolla. Kiteeläiset aloittavat pudotuspelinsä Kouvolassa perjantaina 21.8. kello 17.30 ja toinen puolivälieräottelu pelataan Kiteellä sunnuntaina 23.8. kello 16. Kolmas puolivälierä pelataan Kouvolassa tiistaina 25.8. kello 17, neljäs tarvittaessa Kiteellä keskiviikkona 26.8. kello 17 ja viides tarvittaessa Kouvolassa perjantaina 28.8. kello 17.
Normaalit kausikortit EIVÄT OLE KÄYTÖSSÄ enää pudotuspeleissä, sen sijaan VIP-, Staff- ja Juniorikortit sekä yrityslippupaketit ja vapaaliput toimivat normaalisti myös pudotuspeleissä. Puolivälierissä lippujen hinnat ovat samat kuin normaalisti eli aikuisten pääsylippu maksaa 20 euroa, nuorten (12-17-vuotiaat) 8 euroa ja alle 12-vuotiaat pääsevät otteluihin ilmaiseksi. VIP-liput maksavat myös pudotuspeleissä 69 euroa.
Lippuja voi ostaa ennakkoon Kiteen R-Kioskilta ja Ticketmasterista. Huomioithan, että Ticketmaster lisää lippujen hintoihin omat kulunsa.
PUOLIVÄLIERIEN OTTELUOHJELMA:
Perjantai 21.8. kello 17.30 KPL- KiPa
Sunnuntai 23.8. kello 16.00 KiPa – KPL
Tiistai 25.8. kello 17.00 KPL- KiPa
Keskiviikko 26.8. kello 17.00 KiPa – KPL (Tarvittaessa)
Perjantai 28.8. kello 17.00 KPL- KiPa (Tarvittaessa)
PUOLIVÄLIERIEN LIPPUHINNOITTELU RANTAKENTÄLLÄ:
Normaali pääsylippu 20 euroa
Nuoret (12-17-vuotiaat) 8 euroa
VIP-liput 69 euroa
Kausikortit eivät ole käytössä pudotuspeleissä! VIP-, Staff- ja Juniorikortit toimivat normaalisti, samoin yrityslippupaketit ja vapaaliput.
Tervetuloa Rantakentän pudotuspelitunnelmaan!

