Yleinen

Tutustu KiPan uutisiin

Kiteen Pallon kevätkokous keskiviikkona 19.3. kello 18:30

Kiteen Pallon sääntömääräinen syyskokous pidetään keskiviikkona 19.3. kello 18:30 alkaen Kiteen Evankelisen Kansanopiston Aurinkosalissa. Kokouksen...

Lue lisää »

Talvisuperin lohkovoittaja Jymy selvästi KiPaa parempi. KiPa-SoJy 0-2 (2-4, 2-5)

Kiteen Pallon Talvisuper 2025 päättyi Sotkamon Jymyn kohtaamiseen. Jymy meneen pudotuspeleihin, mutta Kempeleen Kirin kanssa...

Lue lisää »

Rasmus Surakka vei Kempelettä ja KiPalle Talvisuperottelun voitto. KiPa-KeKi 1-0 (2-1, 1-1)

KATSO MYÖS KUVGALLERIA OTTELUSTA Tammikuun vaihduttua helmikuuksi Kiteen Pallo -90 kohtasi Talvisuperissa Kempeleen Kirin ottaen...

Lue lisää »

Topias Kaksosen ajatuksia ennen KiPa-KeKi -ottelua

Lue lisää »

Anttoni Jakobsson jatkaa KiPassa syksyyn 2027

Anttoni Jakobsson, 26, ja Kiteen Pallo ovat solmineet jatkosopimuksen, jonka myötä Jakobsson jatkaa Kiteellä syksyyn...

Lue lisää »

Tammikuun tasonmittauksessa KiPan nuorelta miehistöltä hieno taistelu etenkin toisella jaksolla. JoMa-KiPa 2-0 (8-2, 6-4)

Katso lisää kuvia KiPan kuvagalleriasta KiPan kokoonpanossa oli tänään lisää debytantteja, kun 16-vuotiaat Elmo Partanen...

Lue lisää »

KiPan paras 15-vuotias Eeli Partanen. Talvisuperin avaus kotareissa Imatralle. KiPa-IPV 1-2k (3-1,1-0,1-3k)

Nyt kun Talvisuper on avattu, on seuraavana perinteinen tammikuun tasonmittaus: loppiaisena 6.1.2025 klo 15 Joensuu...

Lue lisää »

KiPa aloittaa Talvisuperin lauantaina 4.1. Imatran Pallo-Veikkoja vastaan

Miesten Superpesiksen talvikausi pyörähtää käyntiin tulevana lauantaina 4.1. Talvisuperin konsepti on viime kaudelta tuttu, runkosarja...

Lue lisää »

Pentti Lipsanen jatkaa Kiteen Pallon puheenjohtajana

Kiteen Pallon sääntömääräinen syyskokous pidettiin keskiviikkona 27.11. ja kokous valitsi Kiteen Pallon puheenjohtajaksi seuraavalle toimintakaudelle...

Lue lisää »

Sami Partanen jatkaa KiPan viuhkassa syksyyn 2028 saakka

Sami Partanen, 45, ja Kiteen Pallo ovat solmineet pitkän jatkosopimuksen pelinjohtajan paikasta. Partanen jatkaa uuden...

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611