Yleinen

Tutustu KiPan uutisiin

13.6.2021. KiPan luokattoman esityksen jälkeen ansaitusti kolme sarjapistettä SiiPelle. SiiPe–KiPa 2–0 (4–3, 9–3)

Siilinjärven Pesis otti KiPan kasvatti Jiri Pippolan (1+3 lyötyä, 1 tuotu ja 7/10 KL) sekä...

Lue lisää »

Samu-Kalle Varoselle kahden vuoden jatkosopimus

Kiteen Pallon kulmakiviin lukeutuva Samu-Kalle Varonen, 21 jatkaa KiPan paidassa myös kaudet 2022 ja 2023....

Lue lisää »

10.6.2021. Juvan Puistolan sinisen laguunin taika piti ja KiPa haki voiton SiiPestä pitkän kaavan kautta kotiutuskilpailussa 2-1 (14-1, 2-6, 0-0, 4-2)

Katso kuvat ottelusta – Ensimmäisellä jaksolla tuli sisällä onnistumisia ja vastustajakin vähän auttoi. Toisella jaksolla...

Lue lisää »

Yleisötilaisuuksien rajoitukset poistuvat – Rantakentän maksimikatsojamäärä nousee 3000 katsojaan

Itä-Suomen Aluehallintovirasto kumosi viime viikolla ulkona järjestettävien yleisötilaisuuksien rajoitukset ja tällä hetkellä tapahtumien järjestäminen ulkotiloissa...

Lue lisää »

6.6.2021. Kovaa iskenyt Veto koulutti varamiehistä KiPan ulkokenttää Saarikentällä

Katso kuvat ottelusta Kiteen Pallon joukkue joutui Saarikentälle pahasti varamiehisenä. Joukkueen linjasta ja etukentältä puuttuivat...

Lue lisää »

3.6.2021. Karmivan avausjakson jälkeen KiPalle makea voitto kauden avauksessa supervuoroparin jälkeen

Aina aurinkoisella Rantakentällä oli karmea kauden avaus, sillä avausjakso päättyi 0-8 Pattijoen Urheilijoiden hyväksi. KiPa...

Lue lisää »

KIPA-hero-Kiteen-Pallo

Samu-Kalle Varosen suonissa virtaa kiteeläisen pesäpallon dna

Sunnuntai kuudes syyskuuta 2020. Toinen puolivälieräottelu Kouvolan Pallonlyöjiä vastaan: Kiteen Pallo on voittanut ensimmäisen jakson ja...

Lue lisää »

KIPA-hero-Kiteen-Pallo

Rantakentälle voidaan ottaa 1500 katsojaa – kaikkien kotiotteluiden liput nyt myynnissä

AVI:n uusimpien ohjeistusten mukaisesti Rantakentälle voidaan ottaa 1500 katsojaa. Viime kaudelta ja harjoitusotteluista tutut lohkot...

Lue lisää »

KIPA-hero-Kiteen-Pallo

Jäsenkirje lähetetty sähköpostitse kaikille jäsenille

Kiteen Pallo on lähettänyt jäsenkirjeen kaikille jäsenilleen, jotka ovat jäsenmaksunsa yhteydessä ilmoittaneet sähköpostiosoitteensa. Mikäli et...

Lue lisää »

KIPA-hero-Kiteen-Pallo

Talkooinfo Rantakentällä keskiviikkona 26.5. kello 17

Kiteen Pallo järjestää talkoolaisille infotilaisuuden Rantakentällä keskiviikkona 26.5. kello 17. Infotilaisuuden lomassa tarjolla on pieniä...

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611