Yleinen

Tutustu KiPan uutisiin

Superpesiskausi käyntiin 10.5. – kaksi ensimmäistä peliä ilmaisotteluita

Kiteen Pallon Miesten Superpesis-joukkueen kausi käynnistyy sunnuntaina 10.5. Vimpelin Vetoa vastaan. Kiteen Kaupunki tarjoaa ensimmäiseen...

Lue lisää »

Topias Kaksonen jatkaa KiPassa syksyyn 2027

Kiteen Pallo ja Topias Kaksonen, 20, ovat solmineet jatkosopimuksen kaudesta 2027. KiPan oma kasvatti debytoi...

Lue lisää »

Kiteen Pallon sääntömääräinen kevätkokous tiistaina 24.3. kello 18 Kiteenhovissa

Kiteen Pallon sääntömääräinen kevätkokous pidetään tiistaina 24.3. kello 18 alkaen Kiteenhovissa. Aiheina tilinpäätös, toimintakertomus ja...

Lue lisää »

Joensuun Kiekko-Pojat ja Kiteen Pallo yhteistyöhön

Joensuun Kiekko-Pojat ja Kiteen Pallo käynnistävät yhteistyön, joka vahvistaa seurojen näkyvyyttä koko Pohjois-Karjalassa ympäri vuoden....

Lue lisää »

Juho Nykänen aloittaa Kiteen Pallon junioripäällikkönä

Juho Nykänen, 38, aloittaa 1.1.2026 Kiteen Pallon junioripäällikkönä. Savonlinnassa asuva Nykänen omaa vahvan taustan valmentamisesta...

Lue lisää »

Juho Keinäselle jatkosopimus kaudesta 2027

Kiteen Pallo ja Juho Keinänen, 26, ovat solmineet jatkosopimuksen, joka kattaa kauden 2027. Kaudesta 2024...

Lue lisää »

Samu-Kalle Varonen jatkaa KiPassa syksyyn 2028

Kiteen Pallo ja Samu-Kalle Varonen, 26, ovat solmineet jatkosopimuksen, joka kattaa kaudet 2027 ja 2028....

Lue lisää »

Pentti Lipsanen jatkaa Kiteen Pallon puheenjohtajana

Kiteen Pallon syyskokous valitsi Pentti Lipsasen jatkamaan Kiteen Pallon puheenjohtajana. Johtokunnassa jatkavat Juha-Matti Kupiainen, Jukka...

Lue lisää »

Kiteen Pallo hakee päätoimista junioripäällikköä

Kiteen Pallo hakee päätöimista junioripäällikköä määräaikaiseen työsuhteeseen 1.1.2026-31.12.2027. Työsuhteen jatko määräajan jälkeen on mahdollista. Lue...

Lue lisää »

Kolme omaa kasvattia pelaajasopimuksiin – KiPan joukkueen rinki nyt kasassa kauteen 2026

Kiteen Pallo on solminut pelaajasopimukset Anssi Halttusen, 17, Oiva Mämmin, 15 ja Eeli Partasen, 16...

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611