Yleinen

Tutustu KiPan uutisiin

8.7.2021. KiPa kaatoi Eko Partasen ja Mikkolanahon lyönneillä KaMan kotareissa. KaMa-KiPa 1-2 (0-2, 3-0, 1-1-, 1-2)

– Ekalla jaksolla KaMa ei saanut juoksuakaan kun lukkari Jesse Eskelinen pelasi erinomaisesti. Ulkopeli oli...

Lue lisää »

7.7.2021. KiPan toisen jakson puolustus toi yhden sarjapisteen, KoU vei kahdella onnekkaalla sisävuorollaan kaksi. KoU-KiPa 2-1 (9-0, 2-3, 5-1)

Torstai-illaksi KiPalla jäi paljon parannettavaa Kankaanpäätä vastaan kun road tripin ensimmäinen ottelu jätti paljon hampaan...

Lue lisää »

4.7.2021. Eilisestä JoMa-tappiostaan ärsytetty Manse löi viisi kunnaria. KiPa-Manse PP 0–2 (4–11, 0–10)

Pelin alku viivästyi noin 20 minuuttia, koska päivällä pelatun JoMan naisten supervuoroparin jälkeen voittaman ottelun...

Lue lisää »

2.7.2021 Hävityn kehnon avausjakson jälkeen KiPa sai peruspelinsä kuntoon ja Haminan 3 kunnarista huolimatta kotivoitto kotareissa. KiPa-HP 2-1 (1-4, 5-4, s0-0, k2-0)

Katso kuvat ottelusta (lisää aamulla…) KiPa sai Sami Eko Partasen myös ulkokentälle ja se piristi...

Lue lisää »

Hannes Pekkinen koronakaranteeniin

Kiteen Pallon Miesten Superpesis-joukkueen Hannes Pekkinen on altistunut koronavirukselle ja on määrätty viranomaisten toimesta koronakaranteeniin....

Lue lisää »

30.6.2021 Varamiehinen KiPa kaatui merkki- ja räpylävirheisiin Valentin Ikosen 1+2 juoksun kunnarista huolimatta. IPV-KiPa 2-0 (6-4, 5-3)

Katso kuvat ottelusta KiPan juhannustauko päättyi ikävästi kun varamiehinen joukkue ilman Samu-Kalle Varosta ja Hannes...

Lue lisää »

Joni Lehikoiselle kahden vuoden jatkosopimus

Kiteen Pallo ja Joni Lehikoinen, 22, ovat solmineet kahden vuoden jatkosopimuksen, joka kattaa kaudet 2022...

Lue lisää »

22.6.2021. KiPa yllätti hallitsevat Suomen mestarit housut kintuissa 1. jaksolla, mutta taipui supervuorossa. KiPa-Jymy 1-2 (7-5, 2-6, 0-1)

Katso myös kuvat ottelusta Aina aurinkoisella Rantakentällä pelattiin kaikkien aikojen hikisimmissä olosuhteissa kun lämpömittari näytti...

Lue lisää »

19.6.2021 Kasperi Kaksosen kunnarilla KiPalle voitto Jymy-Jusseista 1-0 (2-0,2-2)

Katso kuvat ottelusta Helteisellä Rantakentällä KiPalla oli mahdollisuus ottaa kesän ensimmäinen kolmen pisteen voitto, mutta...

Lue lisää »

17.6.2021. KiPa johti kumpaakin jaksoa ennen Tahkon viimeistä sisävuoroa, mutta jäi pisteittä. Tahko-KiPa 1-0 (2-1, 1-1)

Katso myös kuvat ottelusta KiPan numerolla 1 pelasi Jarkko Matikka kun Elmeri Purmosen armeijassa saama...

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611