Pesäpalloa sydämellä Kiteellä

Kilpailua, yhteisöllisyyttä ja unohtumattomia otteluhetkiä.

Ajankohtaista

Kausikortit myynnissä kaudelle 2027

Kausikortit Kiteen Pallon kotiotteluihin kaudelle 2027 ovat myynnissä. Kausikorttien perusperiaatteet säilyvät samoina...

Lue lisää »

Hannes Pekkinen palaa KiPaan

Elmeri Purmonen tekee paluun Kiteen Palloon

Konsta Kettunen siirtyy Kiteen Palloon

Tutustu verkkokauppaan

Hintaluokka: 229.00 € - 349.00 € sis. ALV

Valitse vaihtoehdoista Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.

Hintaluokka: 1 099.00 € - 1 199.00 € sis. ALV

Valitse vaihtoehdoista Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.

Seuraa meitä Instagramissa

Kausikortit myynnissä ensi kesälle! 😎

Lue lisää kausikorttien hinnoittelusta ja käytännöistä kotisivuilta (linkki biossa).

Kausikortin hankit helpoiten KiPakaupasta (linkki biossa).

#kipasydän #kipa90 #pesis #kitee #sudenhetki

258 0
Kausikortit myynnissä NYT! 👊

Varmista paikkasi ensi kesän kotimatseihin ja nappaa omasi KiPakaupasta (linkki biossa).

Eläkeläiset ja opiskelijat: 229 €
Normaali: 249 €
VIP: 1099 €

Huimioithan, että eläkeläisten ja opiskelijoiden edun voit hyödyntää vain hankkimalla kausikortin.

#kipasydän #kipa90 #pesis #kitee #sudenhetki

238 2
Ekon vastauksia fanien kysymyksiin on myös tulossa lähipäivinä.

Ja kuten tästä nähdään, fanit laittoivat Ekon tiukkaan paikkaan kysymyksillään. 🤭

#kipasydän #kipa90 #pesis #kitee #sudenhetki

303 0

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen.