VIP-kausikortti 2027

Hintaluokka: 1 099.00 € - 1 199.00 € sis. ALV

HUOM! KAUSIKORTTIEN POSTITUS ALOITETAAN JA NE OVAT NOUDETTAVISSA MYÖHEMMIN TALVEN AIKANA (ILMOITAMME TÄSTÄ MYÖHEMMIN)!

Mikäli haluat tilata kortin esimerkiksi lahjaksi ja haluat lahjansaajalle fyysisen tuotteen, olethan tästä erikseen yhteydessä meihin.

VIP-kausikortti sisältää sisäänpääsyn ja VIP-palvelut kaikissa Kiteen Pallon Miesten Superpesis-joukkueen kotiotteluissa kaudella 2027, myös pudotuspeleissä. Harjoitusotteluihin kortti sisältää sisäänpääsyn, VIP-palvelut eivät ole käytössä vielä harjoitusotteluissa. Runkosarjassa pelataan 16 kotiottelua.

VIP-kausikortit ovat henkilökohtaisia ja nimettyjä. Mikäli tilaat useamman kortin tai haluat tilata kortin jollekin toiselle, ilmoitathan tilauksen lisätiedoissa nimet, mitkä kortteihin tulevat.

VIP-palvelut sisältävät:

  • Lämmin ruoka VIP-tiloissa ennen peliä
  • Juomat VIP-tiloissa (miedot alkoholijuomat ja virvoitusjuomat)
  • Istumapaikat katetussa VIP-katsomossa
  • Taukokahvit ja -leivokset VIP-tiloissa

Voit hankkia VIP-kausikortin nimetyllä istumapaikalla tai ilman. Nimetyn istumapaikan varanneisiin otamme yhteyttä puhelimitse tilauksen jälkeen.

TALVISUPERPESIKSEN OTTELUT EIVÄT SISÄLLY VIP-KAUSIKORTTIIN!

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611