Yleinen

Tutustu KiPan uutisiin

KiPa kiinnitti omia kasvattejaan

Kiteen Pallo on solminut kaksivuotiset pelaajasopimukset omien kasvattiensa Niko Halttusen, 17, ja Jonne Matikaisen, 18,...

Lue lisää »

Kiteen Pallon faneille Nightwish-konserttilippuja ennakkomyynnissä

Nightwish konsertoi Rantakentällä 16.6.2023 Kansainvälisesti kaikkien aikojen menestyneimpiin suomalaisyhtyeisiin kuuluva Nightwish esiintyy kotikaupungissaan Kiteellä kesäkuussa...

Lue lisää »

Arttu Rossi KiPan fysiikkavalmentajaksi

Kiteen Pallon Miesten Superpesis-joukkueen valmennukseen tulee muutos, kun Jukka Pennanen jää pois fysiikkavalmentajan paikalta ja...

Lue lisää »

KiPan pallokerho starttaa sunnuntaina 6.11.

Nyt kaikilla 5-9-vuotiailla lapsilla on erinomainen mahdollisuus lähteä mukaan liikunnan riemuihin, kun Kiteen Pallon pallokerho...

Lue lisää »

Joona Lehtinen KiPan lautasen ääreen

Joona Lehtinen, 23, ja Kiteen Pallo ovat solmineet kaksivuotisen pelaajasopimuksen. Kankaanpään Mailan kasvatti on edustanut...

Lue lisää »

Aku Kettunen siirtyy KiPan riveihin

Aku Kettunen, 25, siirtyy Kiteen Palloon kahden vuoden sopimuksella. Jyväskylän Kirin kasvatti aloitti menneen kauden...

Lue lisää »

Otto Kauppinen kaksivuotisella sopimuksella Kiteen Palloon

Otto Kauppinen, 23, ja Kiteen Pallo ovat solmineet kaksivuotisen pelaajasopimuksen. Kauppinen siirtyy Kiteelle Koskenkorvan Urheilijoista,...

Lue lisää »

Kiteen Pallon valmennustiimi ja joukkueen taustat alkavat rakentua

Kiteen Pallon Miesten Superpesis-joukkueen valmennusryhmä alkaa muotoutua. Viime kaudella ensimmäistä kertaa KiPan kakkospelinjohtajana toiminut Niko...

Lue lisää »

kiteen pallo kipa nettisivut 2560x620

Kiitos KiPa hienosta taistelusta, Vimpelin Veto niukasti mitalipeleihin. KiPa-ViVe 0-1 (4-6, 2-2)

Katso kesän viiimeiset kuvat KiPan ottelusta (raporttiin ei nyt pysty kuvia lisäämään) KiPan ykköspalkittu oli...

Lue lisää »

KiPa johti kahdesti toista jaksoa, mutta Vedon läpilyönnit myrkkyä.  ViVe-KiPa 2-0 (5-2, 9-3)

Tilastot ottelusta Veto voitoin 2-1 johtoon tässä puolivälieräsarjassa. Joka tapauksessa torstaina 25.8. pelataan Rantakentällä 4....

Lue lisää »

Lopputulos 2026

Pelaaja

Voitot

  • 1. Janne Mäkelä 7
  • 2. Jiri Pippola 5
  • 3. Lassi Vasarainen 4
  • Rasmus Surakka 4
  • Otto Kauppinen 4
  • 6. Samu-Kalle Varonen 3
  • 7. Juho Keinänen 1
  • Topias Kaksonen 1
  • Kasperi Kaksonen 1
  • Anttoni Jakobsson 1
  • Aku Kettunen 1
  • Oiva Mämmi 1
  • Jonne Matikainen 1

Tasatilanteessa äänien kokonaismäärä koko kaudelta ratkaisee järjestyksen. 

Runkosarja

#JoukkueOtt3p2p1p0pPist
1Vimpelin Veto Vimpelin Veto332174181
2Sotkamon Jymy Sotkamon Jymy3313103762
3Kouvolan Pallonlyöjät Kouvolan Pallonlyöjät3310134660
4Manse PP, Tampere Manse PP331186855
5Hyvinkään Tahko Hyvinkään Tahko339115854
6Kiteen Pallo Kiteen Pallo339114953
7Joensuun Maila Joensuun Maila3311661051
8Pattijoen Urheilijat, Raahe Pattijoen Urheilijat339551442
9Kempeleen Kiri Kempeleen Kiri3351041439
10Imatran Pallo-Veikot Imatran Pallo-Veikot336671437
11Koskenkorvan Urheilijat Koskenkorvan Urheilijat333222615
12Alajärven Ankkurit Alajärven Ankkurit332052611