Maakuntasarja Miehet

Mestarit 2017

Itärajan Ponnistuksen Facebook-sivut, tuorein tieto joukkueesta löytyy täältä!

Pelaajat:
1. Arovainio Aleksi
2. Hakkarainen Jani
3. Hurri Tuukka
4. Hurskainen Heikki 
5. Hurskainen Tatu
6. Hynninen Timo
7. Makkonen Timo
8. Matikainen Joona
9. Murtonen Jaakko

10. Nenonen Sami
11. Olkkonen Antti
12. Paakkinen Heikki
13. Päivinen Esa-Pekka
14. Sutinen Aki
15. Sutinen Jarno
16. Tiainen Tuomas
17. Timonen Jarmo
18. Toivanen Ismo
19. Toropainen Pekka
20. Tuhkanen Keijo
21. Turtiainen Olli
22. Väkeväinen Esko

GENERAL MANAGER: Toivanen Terho

Joukkueet 

Itälohko:
Ilomantsin Urheilijat,  Kesälahden Urheilijat (Kitee), Kiteen Pallo -90 3, Punkaharjun Urheilijat (Savonlinna)
Juvan Nuorisopesis 2, NeNu-Pesis (Lapinlahti), Puurtilan Kisa-Pojat (Varkaus), Siilinjärven Pesis 2

Otteluohjelma Itärajan Ponnistus

La 19.5. 15.00  Nerkoo – Itärajan Ponnistus

La 26.5. 15.00  Itärajan Ponnistus – Siilinjärvi

To 31.5. 18.00  Punkaharju – Itärajan Ponnistus

To 7.6. 18.00  Itärajan Ponnistus – Kesälahti

Su 10.6. 16.00  Varkaus – Itärajan Ponnistus

La 16.6. 12.00  Siilinjärvi – Itärajan Ponnistus

Ma 25.6. 18.00  Itärajan Ponnistus – Kesälahti

Ke 4.7. 18.00  Juva – Itärajan Ponnistus

Ti 17.7. 18.00  SUPERPESISOTTELU Kitee – Koskenkorva (Huom!)
• Itärajan Ponnistuksen tavara-arpajaiset ottelussa + pallohenkilöt

Ke 18.7. 18.00  Itärajan Ponnistus – Ilomantsi

Su 22.7. 15.00  Itärajan Ponnistus – Nerkoo

Ke 1.8. 18.00  Kesälahti – Itärajan Ponnistus

Pe 3.8. 13.00 Itärajan Ponnistus – Varkaus

To 16.8. 18.00  Ilomantsi – Itärajan Ponnistus

La 25.8. 15.00 Itärajan Ponnistus – Juva (KAUDEN PÄÄTÖSOTTELU)

Otteluihimme vapaaehtoinen pääsymaksu!
Kioskitoiminta menee junioreiden hyväksi!

 

Kauden 2018 sarjataulukon näet tästä.

 

Yhteistyökumppanit 2018

  • Bellabit
  • Hinauspalvelu Kuittinen
  • Hotelli Kiteenhovi
  • Itäpinta
  • JaLuSet
  • Janne Heinonen
  • Karjalan Pelti Oy
  • Kiteen Konediesel Oy
  • Kiteen Koneistus P. Koponen
  • Kiteen Liikennepalvelu Oy
  • Kiteen LT-Hitsaus Oy
  • Konepalvelu J.Nenonen Oy
  • Koneurakointi Harri Haaranen
  • Mainostamo Oy
  • MarSetti
  • Sutkin Krouvi
  • Suutari Pekka Tarkkonen
  • TähtiMetsä Oy
  • Veljekset Koljonen Oy